خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه » دانلود 96 » پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت تابستان ۹۶ / نرخ سود سهام عدالت ۹۶

پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت تابستان ۹۶ / نرخ سود سهام عدالت ۹۶

جدید روز :

پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت تابستان ۹۶ / نرخ سود سهام عدالت ۹۶

پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت تابستان ۹۶ / نرخ سود سهام عدالت

نرخ سود سهام عدالت ۹۶

پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت تابستان ۹۶

%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85 %D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AA - پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت تابستان 96 / نرخ سود سهام عدالت 96

جعفر سبحانی در گفتگو با خبرنگار مهر از واریز مرحله اول سود سهام عدالت به حساب مشمولان تا پایان شهریورماه سال ۹۶ خبر داد و گفت:این سود طی دو تا سه مرحله به حساب مشمولان واریز می شود و بر اساس برآوردها، رقم آن برای کل مراحل واریزی، حدود ۹۰ هزار تومان خواهد بود که البته یک رقم برآوردی است و باید شرکتهای سرمایه پذیر با برگزار مجامع خود، رقم دقیق آن را اعلام نمایند.source - پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت تابستان 96 / نرخ سود سهام عدالت 96

سهام عدالت

مشاور سازمان خصوصی سازی افزود:تاکنون ۲۸ میلیون نفر از مشمولان، طی دو ماهی که از مراحل دوم فاز ساماندهی سهام عدالت گذاشته است، شماره شبای خود را به سامانه وارد کرده اند که خوشبختانه از این تعداد، ۹۷ درصد شماره های شبای اعلامی، بدون اشکال و ایراد بوده و تائید شده است و حدود ۲٫۵ درصد از شماره های شبای اعلامی تائید نشده است.

وی تصریح کرد:شماره های شبایی که تائید نشده که یا متعلق به مشمولان نباشد، مورد تائید واقع نمی شود؛ به این معنا که ممکن است سرپرست خانوار، شماره شبای خود را برای سایر اعضای خانواده وارد کرده باشد، در حالیکه این شماره پذیرفته شده نیست و سازمان خصوصی سازی، سود سهام عدالت را فقط به مشمول ارایه می دهد واین طور نیست که این سود به حساب سرپرست خانوار واریز شود.

همچنین بخوانید : همه ی اخبار و اطلاعیه های مربوط به سهام عدالت

به گفته سبحانی، البته یکی دیگر از دلایل عدم تائید شماره شبای اعلامی می تواند مسدود بودن حساب یا مشکلات این چنینی باشد که در غیر این صورت، اگر هیچ یک از موارد فوق در مورد شماره های اعلامی صادق نباشد، شماره شبا مورد تائید واقع شده و سود سهام به حساب واریز می شود. البته همه شماره های شبای اعلامی بعد از دو هفته از ثبت در سامانه، مورد بررسی و تائید واقع می شود.

همچنین بخوانید :  ماه رمضان در کشورهای دیگر چند ساعت است

وی اظهار داشت:تاکنون بیش از ۳۵ میلیون نفر برای دریافت صورتحساب به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده اند.

مشاور سازمان خصوصی سازی خاطرنشان کرد:تمام تلاش دولت این است که حداکثر تا پایان شهریورماه امسال، اولین مرحله سود واریزی مشمولان که از شرکتهای سرمایه پذیر اخذ خواهد شد، به حساب مشمولان واریز شود؛ این در حالی است که این شرکتها هم اکنون در حال تصویب سود هستند؛ این در حالی است که سود عملکرد مالی سال ۹۵ شرکتهای سرمایه پذیر، از سال جاری دیگر به حساب خزانه و دولت نمی رود و به مشمولان سهام عدالت تعلق دارد.

وی اظهار داشت:مجامع برخی شرکتهای مذکور برگزار شده و سود آنها نیز مشخص است اما برخی دیگر تا پایان تیرماه، مجامع را برگزار کرده و سود را مشخص می کنند؛ البته ما هنوز رقم دقیق سود واریزی به حساب مشمولان برای سال جاری را نمی دانیم چراکه هنوز مجامع به صورت کامل برگزار نشده، اما بر اساس برآوردهایی که بر اساس عملکرد واریز سود سه سال گذشته شرکتها صورت گرفته، سود برای هر مشمول در طول امسال، حدود ۹۰ هزار تومان است؛ البته این فقط یک پیش بینی است.

اولین مرحله واریز سود سهام عدالت مربوط به سال ۱۳۹۵ قبل از اتمام تابستان سال جاری به حساب مشمولین واریز خواهد شد.

چندی پیش سازمان خصوصی‌سازی از مشمولان سهام عدالت خواست تا با ورود به سامانه سهام عدالت شماره شبا حساب بانکی خود را اعلام کرده تا هنگام واریز سود، مبالغ به حساب بانکی مشمولان واریز شود.

سابقا برای واریز یارانه‌ها سرپرست‌های خانوار شماره حسابی را اعلام می‌کردند و یارانه‌ها به حساب سرپرست خانوار پرداخت می‌شد، اما در مورد سود سهام عدالت این طور نیست و قرار بر این شد که هر مشمول سهام عدالت شماره شبای مختص به خود را داشته باشد تا سود این سهام به حساب شخص مشمول واریز شود.

همچنین بخوانید :  فرزند و همسر پویا امینی + قد پویا امینی

طبق آمارهای سازمان خصوصی‌سازی مجموعه تعداد مشمولین که تاکنون به سامانه سهام عدالت رجوع کرده‌ و صورت حساب دریافت کرده‌اند، بیش از ۳۵ میلیون نفر است و از این تعداد نزدیک به ۲۸ میلیون نفر شماره شبای خود را ثبت کرده‌اند.

اینطور که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده بیش از ۹۷ درصد از شماره‌های شبا اعلام شده بدون اشکال بوده البته مشمولین می‌توانند ۱۵ روز بعد از وارد کردن شماره شبای خود به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند و از تایید یا عدم تایید شماره شبای خود آگاهی یابند.

در اعلام شماره شباها توسط مشمولین احتمال دارد دو اشکال پیش آید. اول اینکه برخی از شماره شباها متعلق به خود مشمولان نبوده و دوم اینکه برخی از شماره شباهای اعلام شده مسدود بوده است. سازمان خصوصی‌سازی به این دو دسته از مشمولان پیامکی ارسال می‌کنند و طی آن پیامک اعلام می‌کند که شماره شبای درست را در سامانه وارد کنند.

در آخرین بررسی‌ها سازمان خصوصی سازی اعلام کرده است که مرحله اول واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان قبل از اتمام تابستان سال جاری شروع می‌شود. لازم به ذکر است که عملکرد شرکت‌های سرمایه‌پذیر مشمول سهام عدالت برای سال ۱۳۹۵ در سال ۱۳۹۶ مشخص می‌شود و این سود به حساب خزانه واریز نمی‌شود و از آنجایی که متعلق به خود مشمولان است به حساب شخصی آن ها واریز خواهد شد.

سود سهام عدالت تابستان ۹۶

سود سهام عدالت در سال ۹۶ ,زمان واریز سهام عدالت ۹۶ ,زمان پرداخت سود سهام عدالت ,,مبلغ سود سهام عدالت چقدر است ,زمان-پرداخت-سود-سهام-عدالت-اعلام-شد ,زمان پرداخت سود سهام عدالت ۹۶ ,تاریخ واریز سهام عدالت ۹۶

 

گرداوری :http://jadidroz.ir

پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت تابستان ۹۶ / نرخ سود سهام عدالت ۹۶

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز