کشته شدن ابوبکر البغدادی توسط روسیه واقعیت دارد؟

کشته شدن ابوبکر البغدادی توسط روسیه واقعیت دارد؟

کشته شدن ابوبکر البغدادی توسط روسیه واقعیت دارد؟

نهاد روسی همچنین ادامه داد داعش نشستی 300x200 - کشته شدن ابوبکر البغدادی توسط روسیه واقعیت دارد؟
کشته شدن ابوبکر البغدادی توسط روسیه واقعیت دارد؟

کشته شدن ابوبکر البغدادی توسط روسیه واقعیت دارد؟

کشته شدن ابوبکر البغدادی توسط روسیه واقعیت دارد؟

این نهاد روسی همچنین ادامه داد داعش نشستی را برای برنامه ریزی جهت چگونگی خروج از رقه برگزار کرده بود.
وزارت دفاع روسیه افزود که برای حصول اطمینان از به هلاکت رسیدن ابوبکر بغدادی در تلاش است.

پیش از این روزنامه دیلی میرور انگلیس در گزارشی نوشته بود که ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش روز شنبه ۲۰ خرداد در حمله ای هوایی در سوریه کشته شده است.source - کشته شدن ابوبکر البغدادی توسط روسیه واقعیت دارد؟

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در پی این حمله که ۲۸ ماه می (ماه گذشته میلادی) در رقه صورت گرفت، مسئولان نظامی بلندپایه داعش و حدود ۳۳۰ تروریست به هلاکت رسیده اند که احتمالا بغدادی نیز در بین کشته شدگان است.

 

روسیه اعلام کرد که ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش احتمالا در یکی از حملات هوایی این کشور در الرقه سوریه به هلاکت رسیده است

“ابوبکر بغدادی” پس از ابومصعب زرقاوی سرکرده گروه موسوم به “دولت اسلامی عراق” که در سال ۲۰۰۶ میلادی به هلاکت رسید و “ابوحمزه المهاجر” و “ابوعمر بغدادی”، که در سال ۲۰۱۰ در حمله هوایی آمریکایی ها از پای در آمدند، چهارمین سرکرده گروه تروریستی “داعش” است که اکنون خطرناک ترین فرد دنیا محسوب می شود.
نام اصلی بغدادی، “ابو دعاء” یا ” الکرار”، ابراهیم بن عواد بن ابراهیم بن علی بن محمد بدری هاشمی قرشی حسینی است؛ وی سال ۱۹۷۱ در شهر سامرا متولد شد، و اینک حدود ۴۱ سال دارد.
همچنین بخوانید :  عکس پروفایل تلگرام خرداد ماهی ها 96/ عکس نوشته متولدین خرداد 96

بغدادی که فعالیت خود را با عضویت در تشکیلات تروریستی القاعده در عراق آغاز کرد و سال ۲۰۱۰ به دستور بن لادن سرکرده سابق القاعده که به دست آمریکایی ها به هلاکت رسید، به سرکردگی شاخه القاعده در عراق منصوب شد.

وی سوگند یاد کرد که انتقام بن لادن را از آمریکایی ها بگیرد؛ وی با اجرای چند عملیات تروریستی هولناک در عراق علیه نظامیان عراق و آمریکا در واقع سوگند خود را عملی کرد.

اما در چند روز گذشته خبر هلاکت سرکرده داعش نقل محافل مختلف جهانی شد. از این رو کسانی که تحرکات داعش را رصد می کردند در صدد شدند که آیا این خبر حقیقت دارد یا خیر؟ اغلب رسانه های خبری جهان صبح امروز از کشته شدن رهبران رده بالای داعش خبر می دهند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: بر اساس اخبار تائید شده این افراد در حمله هوایی جنگنده های آمریکایی به مواضع داعش در نزدیکی موصل کشته شده اند و هر چند وزارت دفاع عراق، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) و “بن رودز” مشاور امنیت ملی آمریکا، این حمله را تائید کرده اند اما با این وجود هنوز هیچ مقام رسمی کشته شدن “ابوبکر البغدادی” سرکرده شماره یک داعش، را تائید نمی کند. با این حال جستجوی این خبر در توئیتر نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از خبرنگاران فعال در حوزه عراق کشته شدن البغدادی را تائید می کنند.

بر اساس این گزارش، فردی با نام کاربری “اسدالدین شیرکوه” در توئیتر کشته شدن بغدادی را تأیید کرده است. فرد دیگری با نام کاربری “ناظر ناجی علی” نیز در توئتیر نوشته است: در حمله هوایی به تلعفر سه عضو ارشد داعش از جمله ابوبکر البغدادی کشته شده اند

همچنین بخوانید :  چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش

در این میان پایگاه اینترنتی روزنامه الیوم السابع چاپ مصر نیز اعلام کرده که تصاویری که حکایت از کشته شدن بغدادی دارند منتشر شده است.

709028 289 - کشته شدن ابوبکر البغدادی توسط روسیه واقعیت دارد؟

اولین واکنش روزنامه وطن ترکیه بود که روز چهارشنبه به نقل از نیروهای امنیتی عراق اذعان کرد که در حمله روز سه شنبه به مواضع گروه تروریستی داعش در شمال این کشور، ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی به هلاکت رسیده است.


روزنامه وطن ترکیه افزوده است: در حمله روز سه شنبه نیروهای ارتش عراق به مواضع داعش در شهر آمرلی در استان صلاح الدین عراق، البغدادی به هلاکت رسیده و به احتمال زیاد ابومسلم ترکمنی جانشین او شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *