خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه » دانلود 96 » همسر موسی میرزایی مهمان امشب ماه عسل ۹۶

همسر موسی میرزایی مهمان امشب ماه عسل ۹۶

جدید روز :

همسر موسی میرزایی مهمان امشب ماه عسل ۹۶

همسر موسی میرزایی مهمان امشب ماه عسل ۹۶

بیوگرافی موسی میرزایی مهمان امشب ماه عسل

موسی میرزایی مهمان امشب + عکس همسر

میرزایی مهمان امشب 300x199 - همسر موسی میرزایی مهمان امشب ماه عسل 96

موسی میرزایی مهمان امشب

سید موسی ۵۷ ساله از اهواز

 

– حسین۲۰ ساله از اصفهان (که در ابتدا ۳۴۰ کیلو بوده است و در حال حاضر ۶۰ کیلو وزن کم کرده است) -مهرزاد ۲۸ ساله از کردستان(که در کل ۲۱۰ کیلو بود و تا ۶۹ کیلو وزن کرده است)

شروع داستان

 

سید موسی که نصف بدنش فلج شده و زمین گیر شده است

 

، ۷ سال و نیم (۹۰ ماه) است که در اتاق خوابیده و رنگ آفتاب را ندیده بود. حالا به سختی با کمک ۱۲ نفر به برنامه ماه عسل آمده و بیرون را دیده است و در حال حاضر سید موسی ۳۳۶ کیلوگرم است. برای وزن کردن سید موسی در باسکولی در بازار دو پشتی گذاشته و ارتفاع را بالا میاورند و سید موسی ۵۷ ساله را روی آن مینشانند و به همین جهت احتمالا وزنشان حدود ۳۲۰ کیلو است…

سید موسی متولد ۱ فروردین ۱۳۳۹ است. هر چند او معتقد است احتمالا تاریخ دقیق تولدش ۳ یا ۴ ماه قبلتر بوده است چرا که خانواده ها آن زمان در گرفتن دقیق شناسنامه فرزندانشان حساس نبودند. سید موسی در خانواده ای با ۴ برادر و ۲ خواهر در اهواز به دنیا آمده است. سید موسی میگوید به جهت اینکه آن زمان در اهواز قانونی بود که اگر کسی در شهرستانهای اطراف اهواز تا سیکل درس میخواند میتوانست معلم شود و به همین جهت پدر سید موسی شناسنامه اش را برای سوسنگرد گرفته است.

پدرش ماهی فروش بوده است در صورتیکه خودش بازار را دوست داشته و بعد از فوت پدرش به سمت بازار رفت. سید موسی پسر دوم خانواده است و تا کلاس چهارم ابتدایی درس خوانده است. از بچگی بچه ای بود که به استخوان پر معروف بود اما هیکل بد و چاقی نداشت (حتی شکم اضافه هم نداشته است). پدرش به سفرهای کویت و .. زیاد رفته و در آنجا کار میکرد.

بعد از جهارم ابتدایی به دلیل فوت پدرش، درس را ترک کرده و امرار معاش خانواده را بر عهده گرفت. ماهی فروشی و کارگری(به گفته خود سید موسی حمالی) هم کرده است. هر چند برادرش ادامه تحصیل داد.

 

سید موسی شخصی بسیار فعال

 

همچنین بخوانید :  قیمت گوشت مرغ در ماه رمضان چقدر است ؟

، بسیار قدرتمند (نسبت به هیکلش) بوده و دست به همه جور تلاشی برای پیشرفت زده بود. سید موسی به دلیل کار و تلاش زیاد ثروت مناسبی را کسب کرده بود و به گفته خودش سال ۱۳۵۴ از دختر خانمی خوشش آمده و تمام مراحل را برای ازدواج انجام دادند اما از آنجاییکه از گذشته بیماری سرع داشت، افراد محل خبر را به گوش خانواده دختر رسانده و از ازدواجشان جلوگیری کردند و ۵۰۰۰ هزار تومان شیربهایی را که آن زمان عرف بود را نیز پرداخته بود…

بعد از این ماجرا سید موسی حالت افسردگی پیدا کرده و تا چند ماه تحت نظر پزشک روانشناس بود. او معتقد است عاشق دختر خاصی که به او آرامش داده بود شده بوده و عشقش هوس نیود و به همین دلیل بسیار ناراحت شد. به دلیل مشکلات روحی که برای سید موسی پیش آمد کار کردنش هم تحت تاثیر قرار گرفته و دل و دماغ سابق را نداشت. به مرور باز هم به ماهی فروشی و خالی کردن بار هندوانه و … پرداخت. سید موسی میگفت : من با مادرم و ۵ نفر اعضای دیگر خانواده در یک اتاق زندگی میکردیم که در همانجا حمام، زندگی و … بود اما زندگیمان بسیار بسیار شیرین و دلچسب بود. آن زمان سید موسی حدود ۷۰ کیلو بود.

چرا ۸ سال از خانه بیرون نیامد

سید موسی میگوید پای من لمس است و نمیتوانم خودم بیرون بروم و حتی شاید بی مهری اطرافیان هم بی تاثیر نبود. یک بار که چندین سال پیش به سختی بیرون رفته بود نتوانست تعادل خود را حفط کند و افتاد و همین باعث شکستن انگشت پایش شد که البته به دلیل لمس بودن نفهمیده بود تا اینکه چا سیاه شد و بعد به دنبال درمان رفت.

سيد موسي : بعضي اوقات با خدا حرفم ميشه اما پشيمون ميشم. ميخوام بپرسم چرا من اما بعد ميفهمم حتما جواب خدا اينه كه ميخواستم امتحان كنم ببينم پاي ادعات هستي…. شروع چاقی

بعد از افسردگی پیش آمده، بدن او شروع به ورم کردن کرد، حتی بدون خوردن غذا هم بدن او چاق و ورم کرده بود… خواهران و برادرش ازدواج کرده و به خانه خود رفته اند و سید موسی در حدی تنهاست که حتی کسی نیست که برایش غذا بیاورد. تمام وسایل با روشی به بالای سر او وصل شده است مانند : آیفون و … تا بتواند کارهای روزمره را به نوعی انجام دهد.

همچنین بخوانید :  دلیل حمله موشکی سپاه پاسداران به داعش از کرمانشاه

سید موسی حدود ۴۲ ساله بود که مادرش را از دست داد. به گفته خودش در مواقع ناراحتی به صورت غیر قابل تحملی غذا میخورد. این روند ادامه داشت تا اینکه ۸ امین روز ماه آبان سال ۸۸ که وزنش حدود ۱۳۵ کیلو بود سکته کرد و به بیمارستان منتقل شد. در اثر سکته یکی از چشمانش پارگی پیدا کرد ولی به دلیل عدم توانایی مالی نتوانست عمل کند…

سید موسی معتقد است وقتی دکتر برنامه تغذیه ای میدهد اعلام میکند که همه چیز بخور اما به اندازه بخور، اما کسی، پرستاری یا دکتری نداشته است که برایش برنامه غذایی بدهد یا برایش غذا آماده کند چرا که سید موسی هفته ها در منزل تنهاست و کسی نیست که به او سر بزند… سید موسی کاملا امیدوار است که اگر کسی باشد که دستش را بگیرد حتما خوب خواهد شد.

سيد موسي: وقتي با اميد يه كاري ميكني خاطر جمع باش كه انجام ميشه… داستان مهرزاد

مهرزاد از اول که دنیا آمد چاق بود و با وزن ۶ کیلو به دنیا آمد و لاغر بودن برایش رویا بود چرا که به گفته خودش لاغری برایش تاریکی و نا آشنایی بود و تا اکنون نزدیک ۱۵۰ کیلو وزن کم کرده است.

داستان حسین

 

حسین هم چاقی بسیاری دارد

 

اما اراده در لاغری کرده است و تا حالا چندین کیلو وزن کم کرده اما هنور هم اضافه وزن زیادی دارد و لباسهایش را خواهرش برایش میدوزد.

دکتر عبدالرضا پازوکی

یکی از مهمترین معضلات سلامت بحث چاقی است. ۶۲٫۷ درصد جامعه یهنی نزدیک ۵۰ میلیون از جامعه ما دارای انواع چاقی هستند. در این مسیر روش زندگی ، استفاده از غذاهای چرب، کاهش تحرکات و زمینه های ارثی تاثیر گذارند که البته مشکلات روحی و روانی و افسردگیها هم کاملا مهم بوده و چاقی به همراه دارند. دکتر عبدالرضا پازوکی تاکنون مریضی به وزن عمو موسی نداشته اند.

دکتر عبدالرضا پازوکی معتقد است ورزش باید حتما در زندگی وجود داشته باشد و خانواده های افراد چاق که BMI بالای ۴۰ (وزن تقسیم بر قد – که تا ۲۵ طبیعی است و بالای ۳۰ چاقی شروع میشود) لزوما افرادی بی اراده نیستند بلکه قطعا مشکلات دیگری تاثیرگذار است.

 

همسر موسی میرزایی مهمان امشب ماه عسل ۹۶

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز