خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » دانلود 96 » چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش

چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش

جدید روز :

چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش

چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش

چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش

چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش

چنگیز جلیلوند پیشکسوت عرصه دوبله با دوبله آثاری خاطره انگیز و قرار گرفتن در قالب شخصیت‌های مختلف، خاطره‌های بسیاری را در ذهن علاقمندان به هنر رقم زده است.
جلیلوند در ۶ آبان سال ۱۳۱۹ در شیراز متولد شد و فعالیت‌های هنری خود را با حضور در عرصه تئاتر آغاز کرد.
1166171 754 600x361 - چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش
وی در چند مجموعه تلویزیونی و فیلم سینمایی نیز بازی کرده است. صدای او قابلیت گویندگی به جای شخصیت‌های خشن سینمایی را فراهم کرده است. جلیلوند در گویندگی‌هایش قابلیت تیپ سازی را دارد و می‌تواند صداهای مختلفی به وجود آورد. او به جای بازیگران مشهور خارجی و داخلی بسیاری گویندگی کرده است.
از جمله شخصیت هایی که چنگیز جلیلوند به جای آن‌ها صحبت کرده است می‌توان به پل نیومن، ریچارد برتون، سلمان خان، لیام نیسون، دواین جانسون و کرت راسل اشاره کرد.
این هنرمند پیشکسوت عرصه دوبله با اشاره به ماجرای شناشنامه جنجالی خود گفته است: متولد سال ۱۳۱۹ در شیراز هستم. در زمان‌های قدیم چندین‌بار شناسنامه‌ام را گم کردم و هر دفعه برای شناسنامه جدید، اتفاق جدیدی هم برای تاریخ تولد و نام‌خانوادگی‌ام می‌افتاد. یک‌بار که شناسنامه‌ام دزدیده شد، در شناسنامه جدیدم زدند «جلیلوند رضایی» متولد ۱۳۱۴ که این هم عجیب بود. بعد پدرم دوباره تقاضای المثنی کرد که «رضایی» را برداشتند، ولی این‌بار زدند «جلیله‌وند» و دوباره طی یک اتفاق شناسنامه‌ها گم شد و بار دیگر پدرم تقاضای شناسنامه کرد و این‌بار زدند «حلیلوند» و وقتی دوباره اعتراض کردیم گفتند که خودتان یک نقطه زیرش بگذارید! تا اینکه در نهایت در آخرین سری شناسنامه‌ای که گرفتیم هم نام‌خانوادگی‌مان را درست زدند و هم تاریخ تولد را!
وی همچنین اظهار کرد: زمانی‌که وارد کارهای هنری و دوبله شدم خیلی از سوی خانواده حمایت نشدم؛ هرچند خودم هم دوست داشتم روی پایم بایستم و به خانواده متکی نباشم. درس‌ها و نمراتم خوب بود، ولی با این حال خیلی دوست نداشتم درس بخوانم. در این بین عاشق تاریخ و جغرافیا بودم و حتی دوست داشتم دبیر تاریخ یا جغرافیا شوم چراکه به‌شدت در جغرافی و نقشه‌شناسی مهارت دارم.
تا سال دوم دانشکده علوم هم در همین رشته ادامه تحصیل دادم، ولی وقتی وارد دوبله شدم، دیگر فرصت نشد و غرق دوبله شدم و رل‌های بسیار بزرگی به من داده شد و مجبور شدم در آن زمان، تحصیل را کنار بگذارم؛ البته من بعد‌ها تحصیلاتم را در رشته مدیریت بازرگانی در زمینه هتلداری و رستوران‌داری ادامه دادم و حتی بعد از بازگشت به ایران تصمیم داشتم که در این زمینه نیز فعالیت داشته باشم، ولی نشد!
06 - چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش
جلیلوند درباره مثبت اندیش بودن خود نیز چنین گفته است: از همان دوران جوانی آدم مثبتی بودم. حسادت را لمس نکردم و نمی‌دانم حسادت چیست؛ همچنین رقابت را حس نکردم و هرگز رقیب کسی نشدم. سخن‌چین نبودم و پشت سر هیچ‌کسی حرف نزدم. از نظر من صفات بد وجود ندارد و همیشه سعی کرده‌ام از صفات بد دوری کنم و این‌طوری سالم زندگی کردم، تفریح می‌کنم و هرکاری که دیگران انجام می‌دهند را من هم انجام می‌دهم، ولی هرگز در کاری افراط و تفریط نکرده و نمی‌کنم.
به هیچ‌کس حسادت مالی، شغلی و کاری ندارم. همیشه خنده‌رو هستم و غصه را از خودم دور می‌کنم؛ حتی کسانی که پشت‌سر من حرف می‌زنند را دوست دارم و خودم را درگیر این مسائل نمی‌کنم. خیلی راحت، صاف و ساده زندگی می‌کنم. رفاقت‌هایم سر جای خودش هست، زندگی‌ام سر جای خودش و سعی می‌کنم که زندگی سالمی داشته باشم و آرامشم را همیشه حفظ کنم.
چنگیز جلیلوند خرداد ۹۶ ساعت ۰۰: ۲۳ میهمان برنامه “دورهمی” مهران مدیری در شبکه نسیم می‌شود.
همچنین بخوانید :  عکس های همسر چنگیز جلیلوند و فرزندانش + اینستاگرام

چنگیز جلیلوند و همسرش / چنگیز جلیلوند و خانوادش

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز